Uudised Avaldatud Finantsjuhtimise Infolehes

Ostan korteri ja annan äriruumina üürile – riskantne äriplaan

Hoone, maja

Maksu- ja tolliamet (MTA) jättis maksuotsusega rahuldamata Texpo OÜ (kaebaja) käibemaksu tagastusnõude summas 101 214,13 eurot ning kohustas kaebajat tasuma maksusumma 119,04 eurot. Maksuotsuse kohaselt soetas kaebaja korteriomandid Tallinnas aadressil Kentmanni 6-26 ja Kentmanni 6-73 ning arvestas kontrolliperioodi sisendkäibemaksu hulgas nimetatud soetuselt tasutud käibemaksu 101 333,17 eurot.

„Korteriomandite puhul on tegemist eluruumidega, mille kasutamine kaebaja äritegevuseks pole tõendatud. Seega ei teki korteriomanditega seoses maksustatavat käivet käibemaksuseaduse (KMS) § 16 lg 2 punktide 2 ja 3 ning lg 3 punktide 1 ja 2 järgi. Kuna korteriomandid polnud soetatud kaebaja maksustatava käibe tarbeks, polnud tal KMSi § 29 lg 1 kohaselt õigust kajastada käibemaksuarvestuses korteriomandite soetamise arvel märgitud käibemaksu,“ põhjendas MTA.
Texpo OÜ taotles halduskohtule esitatud kaebuses maksuotsuse tühistamist, leides, et korteriomand Kentmanni 6-26 soetati 50% ulatuses äriühingu kontoriks ja korteriomand aadressil Kentmanni 6-73 plaanitakse välja rentida äriruumina.

Halduskohtu otsus

Telli lugemisõigus

Täispikkuses näevad seda lugu Finantsjuhtimise Infolehe tellijad
TELLI LUGEMISÕIGUS
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. February 2018, 17:29

Finantsuudised.ee toetajad: