Uudised Tiina Ilus, EY ärikonsultatsioonide vanemkonsultant

Teel avatud pangandusse – kas koos pankadega?

Tiina Ilus
Tiina IlusFoto: erakogu

Finantssektorit on viimaste aastate jooksul tabanud üks karm regulatsioon teise järel ja pangajuhtide frustratsioon on selgesti tajutav. 2018. aasta toob kaasa mitu sellist regulatsiooni, mille täitmiseks ei piisa enam lihtsalt väga tublist sooritusest vastavuskontrolli alal, vaid millega sunnitakse panku lausa suuri tükke enda ärist ära andma, kirjutab EY ärikonsultatsioonide vanemkonsultant Tiina Ilus.

Nii tuleb ELi isikuandmete kaitse üldmääruse jõustumisel olla valmis kliente koos nende kohta kogutud andmetega konkurentidele loovutama ja äsja rakendunud ELi maksete direktiivi uuendatud versioon (PSD2) ähvardab ära võtta suure osa rahaülekannete ärist. Kuidas selliste muutustega toime tulla? Näib, et ellujäämisstrateegiaid on erinevaid.

Arvestades et kiired ja usaldusväärsed rahaülekanded on hästi toimiva majanduskeskkonna üks keskseid elemente, on maksete turul toimuvad suured muudatused väga laiaulatusliku mõjuga, ulatudes pangandussektorist kaugemale. Tehnoloogilised võimalused arenevad kiiresti, turule on sisenenud hulgaliselt fintech-ettevõtteid (üheinimeseidufirmadest tehnoloogiahiidudeni) ning – mis peamine – klientide ootused teenuse mugavusele, kiirusele ja usaldusväärsusele aina kasvavad. Rahaülekanne ei ole enam tarbekaup, mida pangad üksteisest märgatavalt eristumata on müüa saanud. Uued tegijad, nagu PayPal, ostukeskkondadest välja kasvanud Google Pay, Amazon Pay ja paljud teised, pakuvad klientidele nutikaid ja tõhusaid lahendusi, kuidas oma rahaasju ajada.

Telli lugemisõigus

Täispikkuses näevad seda lugu Finantsjuhtimise Infolehe tellijad
TELLI LUGEMISÕIGUS
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. March 2018, 09:36

Finantsuudised.ee toetajad: