Esialgse hinnangu järgi püsisid jaanuaris hinnad Eestis samal tasemel kui detsembris. Kuna jaanuar on üldiselt hinnaalanduste kuu, siis sesoonselt korrigeerituna tõusid hinnad 0,1 protsendi võrra.

- Luminori peaökonomist Lenno Uusküla
- Foto: Liis Treimann
Aastavõrdluses kasvasid hinnad Eestis 2,8 protsenti. See on märkimisväärne hüpe allapoole võrreldes detsembrikuise 4,1 protsendiga. Suur erinevus tuleb sellest, et eelmise aasta jaanuaris tõusis käibemaks ning hinnad tõusid tol ajal vastavalt. Nüüd ei ole käibemaksuga seotud hinnatõus enam aastaarvestuses näha ning aastases hinnakasvus valitsevad muud majanduslikud tegurid nagu palgatõus ja muude kulude kasv, kuid ka odavnev Hiina import.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kinnisvaraarendusi rahastav investeerimisettevõte Vanagas Asset Management UAB alustas 3 miljoni euro suuruse võlakirjaemissiooni avalikku pakkumist. Võlakirjaemissiooni programmi kogumaht on kuni 8 miljonit eurot. Võlakirjad lunastatakse 29. oktoobril 2027 ning investoritele pakutakse 10% aastast tootlust.