Majanduse taastumine on toonud kaasa ettevõtete laenukasvu
Ettevõtted on sellel aastal oma investeeringuid suurendanud, kuid see pole toimunud kõigis sektorites ühtemoodi, kirjutab Eesti Panga ökonomist Taavi Raudsaar.
Eesti Panga ökonomist Taavi Raudsaar.
Foto: Eesti Pank
Suurenenud investeeringud ja müügikäive on Eesti ettevõtted taas aktiivsemalt laenama pannud. Kõige agaramad laenajad on kinnisvara-, ehitus-, põllumajandus- ja taristuettevõtted. Laenukasvu toetavad nii suurenenud nõudlus kui ka parem laenude kättesaadavus.
Lords LB Asset Management’i hallatav investeerimisühing Tewox alustab 10 miljoni euro mahus võlakirjade avalikku pakkumist. 220 miljoni euro suurust kaubanduskinnisvara portfelli haldav äriühing pakub Baltimaade investoritele 8% aastatootlust (intressi), võlakirjade märkimine kestab kuni 14. augustini.