Eamets: imelik, et avaliku sektori palgad kasvavad ikka kiiremini kui erasektori palgad
Täna avaldas Statistikaamet III kvartali palgaandmed:üldist majandusseisu arvestades on palgakasv jätkuvalt kõrge, nominaalselt kasvasid palgad aasta võrdluses 8,1%.
Eesti majandus vajab tasakaalu leidmiseks ja pikaajaliseks kasvuks julgeid otsuseid ja selget visiooni, tõdesid kolme panga juhtivanalüütikud FinanceEstonia korraldatud arutelul. Majanduskasvu eelduseks on sisuline maksudebatt, kulude läbipaistvus ning investeeringud teadusesse ja innovatsiooni. Kas majanduse päästerõngas peitub kaitsetööstuses või lisandväärtuse loomises, sõltub lähiaastate otsustest ja koostööst.
Leedu ühe suurima, Vilniuses, Londonis, Prahas ja Riias tegutseva kinnisvaraarendaja KAITA Groupi tütarettevõte KAITA LV LIVING SIA alustab 10% tootlusega võlakirjaemissiooni märkimist. Balti riikide investoritele on suunatud 2-aastase lunastustähtajaga tagatud võlakirjade pakkumine.