Registrite ja Infosüsteemide Keskus (RIK) töötab mitme projekti kallal, et muuta ettevõtjate elu lihtsamaks ja ettevõtluskeskkonda läbipaistvamaks. Üks nende peamisi eesmärke on null- ehk andmepõhise aruandluse kasutuselevõtt alates 2025. aastast.

- Paavo Siimann (vasakul), Aleksandr Beloussov ja Tambet Artma.
- Foto: Andres Laanem
Selle süsteemi kaudu saab maksu‑, statistika- ja aastaaruandeid riigile edastada ajakuluta. „Finantsuudised eetris“ saates käsitletakse, kuidas ettevõtjad saavad selleks muudatuseks valmistuda, ning jagatakse nõuandeid raamatupidamisbüroodele ja tarkvarapakkujatele.
Lisaks arendatakse kasutajasõbralikumaks e‑äriregistrit. Juba on võimalik alla laadida avaandmeid, paraneb andmete visualiseerimine ja lisandub ärinime broneerimise funktsioon. Kuid on oodata veelgi muudatusi.
Stuudios vestlevad RIK‑i teenuste arenduse valdkonna nullaruandluse tiimi juht Aleksandr Beloussov, äriregistri tiimijuht Tambet Artma ja saatejuht Paavo Siimann.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Digitargad ettevõtjad saavad peagi aruanded riigile esitada null minutiga
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Alvian Hints on TalTech majandusteaduskonna
ettevõtliku juhtimise MBA õppekava esimese aasta tudeng, kes on sündinud, elanud ja õppinud Tartus, kuid pärast magistrikraadi lõpetamist juba 10 aastat tegutsenud hoopis Rootsis ehitusinsenerina. Igapäevaselt töötab ta rahvusvahelises ettevõttes COWI. “Vabal ajal teen sporti ning kodus ootab mind alati 8-aastane tütar, kes aitab pärast tööpäeva fookuse kiiresti pereelule tagasi tuua,” sõnab ta.