Autor: DelfinGroup • 21. mai 2024

DelfinGroup aktsiate avalik pakkumine: võimalus osta kasvava ettevõtte 8,3% dividenditootlusega aktsiaid

20. mail 2024 algas Läti finantstehnoloogiaettevõtte DelfinGroupi aktsiate avalik pakkumine. Baltimaade investorid saavad soetada kuni 26,4% DelfinGroupi aktsiatest 12,8% odavamalt võrreldes viimase kolme kalendrikuu keskmise aktsiahinnaga. Avalik pakkumine on suurim võimalus investeerida kasumlikku, kasvavasse ettevõttesse, millel dividenditulu on üks kõrgemaid Balti börsil – 8,3%.

DelfinGroupi aktsiate avaliku pakkumise märkimisperiood algab 20. mail 2024 kell 10:00 ja lõpeb 3. juunil 2024 kell 15:30. Aktsiaid saab osta kõigis Balti jaepankades, mis pakuvad aktsia- ja investeerimisteenuseid. Aktsiaid pakutakse hinnaga 1,09 eurot aktsia kohta, mis on 12,8% madalam kui keskmine börsihind viimase kolme kalendrikuu jooksul. Kõrvutades pakkumishinda ettevõtte viimase 12 kuu dividendimaksetega (arvestades ka planeeritavat dividendimakset juunis), oleks aktsia dividenditulu 8,3%.

Eelseisvad dividendimaksed pakuvad kiiret tootlust

Planeeritud dividendidele on õigus kõigil aktsionäridel – ka neil, kes soetavad aktsiaid äsja alanud pakkumises. Ettepanek, mis tuleb kinnitamisele eelseisval iga-aastasel aktsionäride üldkoosolekul, näeb ette 0,0088 eurost kvartaalset dividendi ja 0,0178 eurost aastadividendi aktsia kohta. Need kaks makset summeerituna moodustavad 0,0266 eurot aktsia kohta. Lõplikud otsused planeeritud dividendimaksete osas tuleb veel aktsionäridel heaks kiita iga-aastasel üldkoosolekul 30. mail 2024.

Müüjad jäävad suuraktsionärideks

Müüjateks on kaks DelfinGroupi suuraktsionäri, ettevõtted ALPPES Capital ja Curiosity Capital, kes koos teiste seotud üksustega omavad pea 47% DelfinGroupi aktsiatest. Pakkumise baasiks on kuni 8 985 000 DelfinGroupi aktsiat, mis moodustab 19,8% kogu ettevõtte aktsiakapitalist.

Aktsionärid otsustasid müüa aktsiaid avaliku pakkumise kaudu, kuna suurema hulga aktsiate müümine börsil ei pruugi olla teostatav madala likviidsuse tõttu. Müüjad on Kesensfeldi perekond, kes pakub avalikult müügiks umbes poole oma praegusest koguosalustest, samas kui ülejäänud osa teeb neist endiselt suuraktsionäri.

Lisaks kehtib müüjatele lukustusperiood, mis keelab müüjatelülejäänud aktsiate müümise peaaegu kaheks aastaks. Praegused omanikud kasutavad müügist saadud tulu uute ärisuundade arendamiseks DelfinGroup’i omast erinevatesärisektorites.

Aigars Kesenfelds

Tugevad finantstulemused

Pakkudes innovaatilisi lahendusi ja arendades jätkusuutlikke tehnoloogiaid, on Läti ettevõte DelfinGroup kasvanud käesoleva aasta esimeses kvartalis kõigis ärisegmentides. Ettevõtte tulu tõusis võrreldes eelmise aasta sama perioodiga esimeses kvartalis 26%, ehk 14,3 miljoni euroni.

DelfinGroup on olnud kasumlik iga aasta alates 2010., tagades samal ajal pidevalt kõrged kasvumäärad. Ettevõte demonstreerib ka konkurentsivõimelist sooritust börsil, pakkudes investoritele head dividenditulu ja säilitades kasvupotentsiaali.

DelfinGroup tagab investoritele regulaarse sissetuleku oma ainulaadse dividendipoliitika kaudu Balti turul. Selle tulemusel on aktsionärid saanud igal kvartalil kuni 50% ettevõtte kasumist dividendidena. Ettevõtte 2023. aastal tehtud dividendimaksete alusel on DelfinGroup maksnud dividende 3,3 miljonit eurot, ehk 0,0729 eurot aktsia kohta.

DelfinGroupil pole Eestis äritegevust, kuid 72,4% ligi 8900-st aktsionärist on Eesti füüsilised isikud ja firmad.

Kuidas pakkumises osaleda?

• DelfinGroupi aktsiaid saab osta alates 20. maist kell 10:00 kuni 3. juunini kell 15:30.

• Täpsemat teavet pakkumistingimuste ja prospekti kohta koos samm-sammuliste juhistega leiate www.shareoffering.lv/et

• DelfinGroupi finantstulemused ja muu info: delfingroup.lv

Tähelepanu! Tegemist on makstud reklaamiga. (1) AS ALPPES Capital; (2) SIA Curiosity Capital poolt pakutavate ASi DelfinGroup aktsiate avalike pakkumiste kinnitatud prospektid on avaldatud veebilehel uzraudziba.bank.lv/en/market/financial-instruments-market/issuers/as-delfingroup/. Prospektide kinnitamist ei käsitleta aktsiate ostuettepanekuna või pakkumisena. Vajadusel pea nõu spetsialistiga. Enne pakutavatesse aktsiatesse investeerimist tutvu tähelepanelikult prospektidega, et mõista võimalikke riske ja kasusid. Varasem tootlus ei näita tulevasi tulemusi.

Liitu Finantsuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Villu ZirnaskFinantsuudised.ee toimetajaTel: 50 79 827
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 667 0077