Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.
Ärikorruptsiooni tegelikud tagajärjed
Foto: pixabay.com
Välismaistel turgudel tegutsevad ettevõtted peavad altkäemaksu mõnevõrra tavapärasemaks kui ainult koduturul tegutsevad ettevõtted, kirjutab Kätlyn Jürgenson Tartu ülikooli majandusteaduskonnas kaitstud magistritöös „Ärisektori korruptsioon Eestis“ .
Jürgensoni analüüsist ilmnes ka, et esineb statistiliselt oluline seos ettevõtte käibe suuruse ja huvide konflikti esinemise vahel. „Kuni 100 000-eurose käibega ettevõtted peavad huvide konflikti esinemist tõenäolisemaks kui need ettevõtted, mille käive ületab 500 000 euro piiri. Sisuliselt võib seda põhjendada sellega, et kuni 100 000-eurose käibega ettevõtetes töötab peamiselt 2–4 inimest. Tavaliselt ettevõtte juht ühtlasi ka omab ettevõtet ning huvide konflikt on kerge tekkima.“
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.