Koroonapandeemia tõttu on Balti riikides langenud poolte ettevõtete käive, kuid viirusest hoolimata on igal seitsmendal ettevõttel õnnestunud käivet hoopis suurendada. Veerand Eesti ettevõtjatest plaanib oma äri kasvatada.
Luminori tellitud uuringu kohaselt vähenes eelmisel aastal COVID-19 tõttu Baltikumis keskmiselt poolte väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete (VKEde) käive. Siiski on kolmandik ettevõtetest suutnud seda hoida 2019. aasta tasemel ja 14% koguni kasvatasid käivet. Kriisis ellujäämiseks olid kõigi Balti riikide väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted sunnitud oma majandustegevust ümber korraldama, mis tähendas eelkõige täiendavate ohutusmeetmete kehtestamist, rahavoogude kohandamist, uute toodete ja teenuste väljatöötamist ning ärimudeli muutmist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Läti kapitalituru ajaloos toimub esimest korda ulatuslik vabatahtlik aktsiate tagasiostutehing, mille eesmärk on muuta oluliselt riigi finantsmaastikku. Finantsteenuste kontsern Indexo viib ellu DelfinGroupi aktsiate tagasiostu- ja vahetuspakkumist ning emiteerib uusi aktsiaid, eesmärgiga luua Lätis tugev kohaliku kapitaliga finantskontsern, mis suudaks pakkuda reaalset konkurentsi välismaistele pankadele.