Võrumaa väikeettevõtjad: ettevõtluskeskkond on riskidest tulvil ja kogu ettevõtlus on suur risk
Enamik mikroettevõtjaid täidab kõikvõimalikke töökohustusi alates juhtimisest ja lõpetades koristamisega, mistõttu neil puudub aeg süvenenud mõttetöö tegemiseks ja planeerimiseks, mida ettevõtte hüvanguks tarvis oleks.
Villu Zirnask, majandusajakirjanik, Finantsjuhtimise Infolehe kaasautor
Sellisele järeldusele jõudis tänavu Eesti maaülikoolis kaitstud magistritöös Kariina Neseko.
Juriidiliste toimingute ja arvepidamise, raamatupidamise ja auditeerimise ning maksualase nõustamise hinnaindeks oli statistikaameti andmetel teises kvartalis 1,9% kõrgem kui aasta tagasi.
Kui kõrge võiks olla Eestis käibemaksu-, tulumaksu- ja sotsiaalmaksumäär? Sisekaitseakadeemia finantskolledži lõputöö raames küsitletud suurettevõtjad oleks rahul keskmiselt viiendiku võrra madalamate maksumääradega.
PRIA senise praktika kohaselt tähendab põllumassiivile päikesepaneelide panemine seda, et päikesepaneelide alune maa arvatakse toetusõigusliku maa hulgast automaatselt välja.
Võlakirjade märkimine kestab 20. maist kuni 5. juunini
Lords LB Asset Management’i hallatav investeerimisühing Atsinaujinančios Energetikos Investicijos (AEI) alustab 5 miljoni euro mahus võlakirjade pakkumist, mille fikseeritud aastaintress on 9%. Viimasesse tegevusetappi jõudnud ettevõte, mis haldab 165 miljoni euro väärtuses vara Poolas, Leedus ja Lätis, seab eesmärgiks müüa kõik toimivad ning arendatavad projektid hiljemalt 2027. aasta lõpuks. Viimasel ajal on AEI päikese- ja tuuleparke omandanud Suurbritannia ja Soome strateegilised investorid.