Shell teatas rekordilisest kasumist teist kvartalit järjest, energiagigant jätkab kasvu Ukraina sõja ja teistest teguritest tingitud kõrgete nafta- ja gaasihindade tõttu.

- Shell kiirendas aktsiate tagasiostmist kõrgete nafta- ja gaasihindade tõttu pärast rekordkasumist teavitamist.
- Foto: Reuters/Scanpix
Euroopa suurim energiaettevõte Shell teatas, et teise kvartali puhaskasum oli 11,5 miljardit dollarit. See näitaja ületas Shelli varasema rekordi, milleks oli 9,1 miljardit dollarit esimeses kvartalis.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Võlakirju saab märkida kuni 21. aprillini.
Lords LB Asset Management’i hallatav investeerimisühing Atsinaujinančios energetikos investicijos (AEI) alustab 2 miljoni euro mahus võlakirjade pakkumist, mille fikseeritud aastaintress on 8,5%. 165 mln euro väärtuses varasid haldav äriühing suurendas aprillis oma töös olevate päikese- ja tuuleparkide mahtu 303 MW-ni ning viib järjekindlalt ellu strateegiat, mis näeb ette kõigi arendusjärgus ja toimivate projektide müüki 2027. aasta lõpuks.