Tööstustoodangu tootjahinnaindeks langes 2022. aasta septembris võrreldes augustiga 1,3% ja tõusis võrreldes eelmise aasta septembriga 23,2%, teatas statistikaamet.

- Toiduainetööstuse tootjahinnad vedasid indeksit kõrgemale, selles vallas oli hinnatõus 25,8 protsenti.
- Foto: Julia-Maria Linna
Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit 2021. aasta septembriga võrreldes eelkõige hinnatõus elektri- ja soojusenergiaga varustamises, toiduainete ja metalltoodete tootmises ning kemikaalide ja keemiatoodete tootmises. „Töötlevas tööstuses kokku oli hinnatõus 17,4%, sealhulgas toiduainete tootmises 25,8%,“ märkis Šokman pressiteate vahendusel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Märkimisperiood kestab 26. juunini
Leedu Keskne Krediidiühistu (LCKU), mis ühendab Balti riikide suurimat krediidiühistute võrgustikku, alustab allutatud võlakirjade programmi teist etappi. Leedus, Lätis ja Eestis pakutakse investoritele 11.–26. juunini võimalust soetada kuni 4 miljoni euro väärtuses 8,25% tootlusega võlakirju. Emissiooni esimene etapp ületas pakkumist märkimisväärselt.