Eestis avastati 2022. aastal kokku 462 võltsitud europangatähte, mida on 199 võrra enam kui aasta varem. Sellest hoolimata on Eesti teiste euroala riikidega võrreldes väikseima avastatud võltsingute arvuga riik, teatab Eesti Pank.
Kõige rohkem avastati möödunud aastal Eestis võltsitud 50euroseid pangatähti, kokku 271 kupüüri, mis moodustas 59% võltsingute koguarvust. 500euroste pangatähtede võltsinguid registreeriti 82 ning 10- ja 20euroste pangatähtede võltsinguid vastavalt 45 ja 44.
Kuni 29. juulini saavad Balti investorid veel märkida Leedu ühe suurima kinnisvaraarendaja KAITA Group ettevõtte KAITA LV LIVING SIA emiteeritud võlakirju. Kaheaastased võlakirjad pakuvad 10% aastast intressi ja minimaalne investeerimissumma on 1000 eurot.