Ametiühingute, tööandjate ning majandus- ja IT-ministri allkirjastatud kokkuleppega tõuseb alampalk järgmistel aastatel astmeliselt ja ulatub 2027. aastal 50 protsendini keskmisest palgast.

- Ametiühingute juht Jaan-Hendrik Toomel (vasakul), majandus- ja IT-minister Tiit Riisalo ja tööandjate juht Arto Aas leppisid kokku alampalga astmelises tõstmises.
- Foto: Ivika Aman/Eesti Ametiühingute Keskliit
Hea tahte kokkuleppe kohaselt toimub alampalga tõstmine astmeliselt, moodustades järgmisel aastal 42,5 protsenti, 2025. aastal 45 protsenti, 2026. aastal 47,5 protsenti ning 2027. aastal 50 protsenti keskmisest palgast, teatas ametiühingute keskliit.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
6% intressimäär ja kord kvartalis väljamaksed: märkida saab 17. juunini
Silmatervishoiu ettevõte OC VISION, mis omab Baltimaade suurimat prille, kontaktläätsesid ja muid nägemistervishoiu tarvikuid müüvat kaupluste võrgustikku ning Eestiski tegutsevat e-poodi Dr. Lensor, käivitas avaliku võlakirjaemissiooni. 6% aastase intressimääraga võlakirjade emissiooniga kaasatakse vahendeid tervishoiuteenuste laiendatud kättesaadavuse, uuenduslike toodete ja regionaalse kasvu toetamiseks.