Autor: Põllumajandus.ee • 13. november 2023

MES avas põllumeestele laenumeetme halvast ilmast põhjustatud ajutise rahapuuduse leevendamiseks

Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) nõukogu kinnitas ebasoodsate ilmastikuolude kriisilaenu meetme tingimused. Laen on mõeldud mikro-, väikese ja keskmise suurusega põllumajandustoodete esmatootjatele, kelle majandustegevus on saanud kahju ebasoodsate ilmastikuolude tõttu.
Uus laenumeede aitab põllumeestel leevendada ebasoodsatest ilmastikuoludest põhjustatud ajutist rahapuudust.
Foto: Pexels

„Meetme abil saavad ettevõtjad leevendada näiteks põuast või liigniiskusest põhjustatud taimekasvatus- ja aiandustoodangu vähenemisest tingitud ajutist makseraskust. Sõltuvalt piirkonnast on tulemused väga erinevad, aga kahjuks on paljudel ettevõtjatel saagid kolmandiku võrra väiksemad ja saagi saamiseks kasutati eelmise aasta kalleid tarvikuid, mille arveid on vaja saagi müügiga sügisel tasuda. Sellist müügikäibe auku on väga keeruline ühe aasta müügiga lahendada. MESist on võimalik taotleda käibelaenu, mille tagasimakse aeg on kuni 3 aastat,“ ütles MESi juhatuse liige Meelis Annus.

Liitu Finantsuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Villu ZirnaskFinantsuudised.ee toimetajaTel: 50 79 827
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 667 0077