Uuring: rohkem kui pool Eesti inimestest pole tööandjapensionist kuulnudki
Suur hulk inimesi ei tea, mida tööandjapension endast kujutab, ja alla kümnendiku on neid, kelle tööandja juba teeb tema III pensionisambasse sissemakseid, selgus Luminori tellitud uuringust.
Väärikaks pensionipõlveks võiks pension moodustada 60–70 protsenti keskmisest palgast.
Foto: Veiko Tõkman
Sealjuures on värske uuringu kohaselt eestlaste teadlikkus tööandjapensionist Balti riikide hulgas madalaim. Eestis pole sellisest võimalusest teadlik 58% inimestest, Lätis 50% ja Leedus 39% vastanutest.
Soome on Eesti ettevõtjale üks loogilisemaid laienemissihte – geograafiliselt lähedal, majanduslikult arusaadav ja kultuuriliselt tuttav. Kuid see ei tähenda, et Soomes äritegevus oleks lihtne või kiiresti tasuv. Saates „Finantsuudised fookuses“ arutasid Soome turu plusse ja miinuseid kaks kogenud praktikut: Soome-Eesti Kaubanduskoja ja Finesta Balticu juhatuse liige Heikki Mäki ning Soomes tegutseva raamatupidamis- ja maksunõustamisettevõtte CH Konsultatsioonid juht Christer Haimi. Kahe peale kokku ulatuvad nende kogemused Eesti ja Soome vahel äri ajades pea neljakümne aastani.