Eesti inimeste üldine hinnang oma finantsvõimekusele ja -teadmistele on aastaga küll hüppeliselt kasvanud, kuid 45% Eesti elanike majanduslik olukord on endiselt haavatav või pingeline. Kitsaskohtadeks on säästupuhvri puudumine, eelarvet koormav laenukoormus ja ebakindlustunne pensionipõlve ees.
![Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse juht Mari-Liis Jääger](https://static-img.aripaev.ee/?type=preview&uuid=41568f72-37c5-5cf2-a599-5b26ca9f5b16&width=3840&q=70)
- Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse juht Mari-Liis Jääger Foto: Swedbank
„Teist aastat järjest läbi viidud finantstervise uuring annab hea ülevaate Eesti, Läti, Leedu ja Rootsi elanike majanduslikust olukorrast ning selle muutumisest ajas,“ sõnas Swedbanki Rahaasjade Teabekeskuse juht Mari-Liis Jääger. „On rõõmustav, et üldine seis on aastaga paranenud kõikides riikides ning Balti riikidest on finantstervise indeks kõrgeim just Eestis. Selle kõrval peab siiski tõdema, et enam kui pool Eesti elanikest ei tunne end rahaasjades turvaliselt ega saa hakkama ootamatute kuludega.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Finantsjuhtide ja raamatupidajate töö on täis väljakutseid: palju tabeleid, rohkelt andmeid, vajadus täpsete ja õigeaegsete aruannete järele ning palju korduvaid ülesandeid, mis nõuavad tohutult aega. Power Platform pakub neile väljakutsetele lahendust, võimaldades automatiseerida igapäevaseid protsesse, standardiseerida aruandlust ja luua dünaamilisi aruandeid.