Eamets: töötuse langusel majanduslanguse olukorras saab olla vaid kaks selgitust
Hoolimata sellest, et meil on kestnud majandusseisak üle 2 aasta, oli hõivatute arv 2024. aastal rekordkõrge, keskmiselt 698,6 tuhat inimest. See on kõrgeim keskmine hõivatute arv viimase seitsme aasta jooksul.
Üheks põhjuseks on tööealiste inimeste arvu kasv ja see kasv on tulnud peaasjalikult tänu positiivsele rändesaldole. Eesti jaoks on hea uudis see, et sisserändajad on põhiliselt tulnud Ukrainast ja nad on tänaseks suures enamuses edukalt integreeritud Eesti tööturule või on nad lahkunud teistesse EL riikidesse.
Balti riikide juhtiv laenuvõrdlusplatvorm Altero on laiendamas oma koostöövõrgustikku Eestis, tuues klientideni veelgi rohkem paindlikke ja konkurentsivõimelisi laenupakkumisi. Hiljuti liitusid platvormiga Citadele pank ja Mogo, kes pakuvad Eesti turul väikelaene.