Ettevõtetele antud pikaajaliste laenude keskmine intressimäär oli augustis 4,50%. Eelmisel kuul oli intressimäär 4,22% ja eelmisel aastal samal ajal 6,13%, teatas Eesti Pank.
Ettevõtetele antud liisingute keskmine intressimäär oli augustis 4,06% ehk 0,08 protsendipunkti kõrgem kui eelmisel kuul. Eelmisel aastal samal ajal oli intressimäär 5,40%.
Ettevõtete tähtajaliste hoiuste keskmine intressimäär oli augustis 1,99%. Kuu varem oli see näitaja 2,03% ja eelmisel aastal samal ajal 3,51%.
Ettevõtete üle 60 päeva viivises olevate laenude maht oli augustis 64 miljonit eurot. Eelneval kuul oli näitaja 85 miljonit eurot ja eelmisel aastal samal ajal 27 miljonit eurot.
Ettevõtetele kuu jooksul antud pikaajaliste laenude ja liisingute maht oli augustis 430 miljonit eurot. Seda on 63 miljonit eurot vähem kui eelmisel kuul ja 124 miljonit eurot rohkem kui eelmisel aastal samal ajal.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtete üle 60 päeva viivises olevate laenude maht oli Eesti Panga andmetel juulis 85 miljonit eurot ehk 0,8% ettevõtete laenude mahust. See on tagasihoidlik tase, ent ligi kolm korda kõrgem kui eelmisel aastal samal perioodil (25 miljonit eurot ja 0,3%). Viivises olevate laenude maht tõusis kiirelt märtsis ja aprillis, stabiliseerudes seejärel praegusele tasemele.
Aktsiaseltsi KredEx Krediidikindlustus juhatuse liige Katrin Savi ütleb, et rahvusvahelises äris on ostu-müügiprotsessis lisaks toote või teenuse kvaliteedile olulised ka muud tingimused, näiteks pikk maksetähtaeg aga ka müüja poolt pakutavad finantseerimislahendused. „Suuremate tehingute puhul on oluline pikk maksetähtaeg koos paindliku maksegraafikuga, mida välispartner ootab. Kui ostja soovib tasuda kolme, viie või isegi kümne aasta jooksul, satub Eesti ettevõtja keerulisse olukorda. Riskid on suured, sest maksed võivad viibida või üldse laekumata jääda, ent tellimusest loobuda ei taha ükski eksportija,“ lausus ta Äripäeva Raadios kõlanud saates.