Riigikontrolör Janar Holm rääkis, et riigieelarve koostatakse sedavõrd üldiselt, et riigikogul pole võimalik teha eelarves isegi muudatusettepanekuid ning seadusandlik võim saab arutada sisukalt vaid katuserahade üle.

- Riigikontrolör Janar Holm.
- Foto: Andras Kralla
Holm oli kriitiline ka endise rahandusministri Martin Helme seisukoha üle, et 2020. aasta riigieelarve koondsummade vead ei ole olulised. „Eesti jaoks on alati olnud oluline, kas tulud ületavad kulusid ja see informatsioon on avalikuse jaoks oluline. Ma arvan, et on lihtsalt piinlik, et selline viga sellises dokumendis on,“ ütles Holm.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Oma ala professionaalide koostöös loodud eelarverakendus VeeRa on kasvanud Eesti avaliku sektori eelarveprotsesside digipöörde sümboliks ning võidab järjest enam kasutajaid ka teistes sektorites. Kui varem sõltus eelarve koostamine lõpututest Exceli tabelitest ja käsitsi andmesisestusest, siis nüüd pakub VeeRa pilvepõhist lahendust, mis on ühtaegu mugav kulujuhtidele ja ülevaatlik finantsjuhtidele.