Finantsuudised.ee • 30 september 2019

Blackstone omandas Luminoris 1 miljardi euro suuruse enamusosaluse

Luminor teatas esmaspäeval, et Blackstone'i juhitud erakapitali investeerimisfondid omandasid pangas 60% enamusosaluse. Panga senised omanikud Nordea Bank Abp (Nordea) ja DNB BANK ASA (DNB) säilitavad kumbki 20% osaluse.

Luminori tegevjuht Erkki Raasuke  Foto: Andras Kralla

Blackstone’i juhitav investorite konsortsium, kuhu kuuluvad ka Abu Dhabi Investment Authority (ADIA) omanduses olev tütarettevõte ja teised kaasinvestorid, on pärast vajalike heakskiitude saamist Luminori aktsiate ostutehingu lõpule viinud.

Nordea ja DNB jätkavad edaspidigi panga nõukogus, pakkudes pikaajalist rahastust ning oskusteavet. Blackstone on leppinud Nordeaga kokku, et ostab lähiaastatel välja ka Nordeale kuuluva 20% osaluse.

Blackstone’il olid suurepärased kogemused selle keerulise tehingu juhtimiseks ja tal on hea positsioon Luminori ja laiemalt ka Balti riikide majanduse edasimineku toetamiseks.

„Oleme pikaajalisest koostööst juhatuse, Nordea ja DNBga elevil ning ootame koos tegutsemist selle nimel, et luua tugevam alus Balti riikide edasise majanduskasvu soodustamiseks. Me jätkame kohalike ettevõtete toetamist ning usume kindlalt, et Luminori suurepärane positsioon võimaldab tal jätkata iseseisva finantsteenuste pakkujana turuliidrina,“ sõnas Blackstone'i Senior Managing Director Nadim El Gabbani.

„Blackstone on Luminorile täiuslik partner ajal, mil meil on käsil üks Baltimaade ulatuslikemaid korporatiivseid muudatusprotsesse. Nende vaieldamatu kogemus muudatuste läbiviimisel, tugev finantsvõimekus ning ülemaailmne talentide võrgustik toetavad Luminori kasvu suurima kohaliku iseseisva pangana; pangana, mis pühendub Baltimaade jätkusuutliku kasvu toetamisele, pakkudes pikaajalist koostööd nii ettevõtetele kui ka üksikisikutele,“ rääkis Luminori tegevjuht Erkki Raasuke.

„Hea makromajanduslik kliima ja stabiilne tegevuskeskkond pakuvad Balti riikidele suurt tuge, tänu millele on nende majandus üks Euroopa Liidu dünaamilisemaid. See tehing on üks Baltikumi ajaloo suurimaid investeeringuid ning ma soovin tunnustada järelevalveasutuste tegevust kinnitusprotsessis ja meie meeskondi tehingu lõpule viimisel. Ma jään meie strateegilist koostööd Blackstone'iga huviga ootama,“ lisas Luminori nõukogu esimees Nils Melngailis.

Jaga lugu:
Seotud lood
FINANTSUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad finantsteemalised uudised igal nädalal enda postkasti.

Finantsuudised.ee toetajad:

Bret Metsküla
Bret MetskülaFinantsuudised.ee juhtTel: 58 117 860
Kaspar Kitsing
Kaspar KitsingReklaamimüügi projektijuhtTel: 569 549 79