Eesti peamiste kaubanduspartnerite hulka kuuluvate Soome ja Rootsi jaoks on väga oluline masina- ja metallitööstussektorites tegutsevate ettevõtete käekäik. Kuigi 2020. aasta jättis oma jälje kõikide riikide majandustele, suutsid põhjanaabrite võtmesektorid rasked ajad edukalt üle elada ning liiguvad uute kasvukõverate suunas. EASi Soome ja Rootsi ekspordinõunikud kajastavad sealsete masina- ja metallitööstuste käekäiku koroonapandeemia ajastul.

- EAS: Põhja-Euroopa suurim allhankemess Elmia Subcontractor toimub novembris
Erinevusi kahe riigi majandusmootorite vahel leidub küllaldaselt, kuid siiski on ka piisaval määral ühisosa, et teha Eesti ettevõtjate jaoks tähelepanuväärseid järeldusi. Näiteks on koroonapandeemia põhjustanud tõrkeid komponentide ja seadmete saadavusega, mis on sundinud ettevõtteid ümber hindama seniseid tarneahelaid ning logistikakoridore. See avab võimalusi potentsiaalsetele koostööpartneritele, kes asuvad geograafiliselt lähemal.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Riigikogu kiitis tänasel kaugosalusega istungil heaks seaduse, millega lõpetatakse Eesti ja Soome valitsuse vahelise investeeringute soodustamise ja kaitsmise leping.
Soome on Eesti ettevõtjale üks loogilisemaid laienemissihte – geograafiliselt lähedal, majanduslikult arusaadav ja kultuuriliselt tuttav. Kuid see ei tähenda, et Soomes äritegevus oleks lihtne või kiiresti tasuv. Saates „Finantsuudised fookuses“ arutasid Soome turu plusse ja miinuseid kaks kogenud praktikut: Soome-Eesti Kaubanduskoja ja Finesta Balticu juhatuse liige Heikki Mäki ning Soomes tegutseva raamatupidamis- ja maksunõustamisettevõtte CH Konsultatsioonid juht Christer Haimi. Kahe peale kokku ulatuvad nende kogemused Eesti ja Soome vahel äri ajades pea neljakümne aastani.