Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Sutt: küberrünnakute ennetamine võib tunduda kallis, kuid ohvriks langemine on veelgi kallim
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt andis Riigikogu majanduskomisjonile ülevaate riigi küberturvalisuse hetkeseisust.
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministe, Andres Sutt
Foto: Liis Treimann
Ministri sõnul oleme me küberruumis pideva rünnaku all, mille kaudu üritatakse leida võimalusi meie ettevõtete ja riigiasutuste võrkudesse tungimiseks.
Turvalisuse mõiste muutub ajas koos tehnoloogia arenguga. Kui minevikus räägiti ettevõtete turvalisuse puhul pigem füüsilise vara kaitsmisest – kaamerad, lukud, valvesüsteemid –, siis täna on enamiku ettevõtete jaoks üheks suurimaks murekohaks digitaalsed ohud ehk küberturvalisus.