Mitmete toorainete hinnad on koroonapandeemia ajal teinud läbi märkimisväärse hinnatõusu, kuid hinnalangusele ei tasu veel loota. Luminori peaökonomisti Tõnu Palmi sõnul on lühikese ajaga hinda läinud eelkõige ehituses ja tööstuses kasutatavad metallid ning puit.

- Tööstuses kasutatava metalli hind on viimasel ajal kasvanud.
- Foto: Raul_Mee
„Tuleb sellega harjuda, et hinnad on kõrgemad kui varem,“ nentis Luminori peaökonomist Tõnu Palm panga pressiteates. Ta tõi näiteks, kuidas on koroonapandeemia ajal eeskätt elektriautode akudega seotud metallid ja tööstusmetallid laiemalt kogenud drastilisi hinnamuutuseid. Võrreldes aastatagusega on näiteks vase hind Londoni metallibörsil jõudnud 10 000 dollarini (USD/MT), mis teeb aastaseks kasvuks rohkem kui 90 protsenti.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sündmus toimub juba 19. mail
Juhtidena püüame teha otsuseid, mis on sel hetkel äriliselt põhjendatud. Ometi võivad mõned otsused hiljem tekitada erimeelsusi, tuua kaasa vaidlusi ja tõstatada küsimuse juhi isiklikust vastutusest.