Riskiinvestorid näevad tulevikku rohe-, kõrgtehnoloogia-, krüpto- ja tervisevaldkonnas
Riskikapitaliinvestorite ja -fondide hinnangul on lähiaastate suurima potentsiaaliga idufirmadeks need, kes keskenduvad rohelistele lahendustele, kõrgtehnoloogiatele, krüpto- ja finantsmaailmale ning tervisetehnoloogiatele.
SmartCapi juhatuse liige ja fondijuht Sille Pettai.
Foto: Erakogu
“Euroopa idusektorit ja riskikapitaliturgu analüüsiva Atomico küsitlusest ilmneb kõnekas seik, et just riskikapitalifondide investorid eelistavad ülekaalukalt keskkonnasäästlikule tulevikule orienteeritud ehk nn planet-positive-idusid,” kommenteeris SmartCapi pressiteates juhatuse liige ja fondijuht Sille Pettai. “Ligi poolte investorite arvates on juba lähitulevikus kõige suurema potentsiaaliga planet-positive-investeeringud ning kolmandiku hinnangul on selleks kõrgtehnoloogilisi lahendusi välja töötavad ettevõtted.”
Baltimaade esimese kaerajoogitootja YOOK Production AS emaettevõte Yook OÜ viib läbi avaliku võlakirjapakkumise, mille käigus saavad investorid märkida 11% aastase intressiga tagatud võlakirju. Emissioon annab Eesti, Läti ja Leedu investoritele võimaluse osaleda ekspordile keskenduva ettevõtte järgmises kasvufaasis.