Eesti kaudu pestakse sadu miljoneid kelmustega teenitud tulu
Kelmustest teenitud tulu pesemisel liikus Eestist mullu läbi hinnanguliselt 160 miljonit eurot, millest 88% olid Eesti tegevusloaga virtuaalvääringu teenuse pakkujate kaudu liikunud vahendid.
Enim saadab välispäringuid rahapesu andmebüroole Saksamaa, kust uuritakse kelmusjuhtumite kohta.
Foto: Reuters/Scanpix
Rahapesu andmebüroo (RAB) eelmise aasta väliskoostöö ülevaate järgi tunnevad teiste riikide rahapesu andmebürood ja õiguskaitseasutused enim huvi info vastu, mis on seotud kelmusjuhtumitega.
Eestlaste liikuvus on viimaste aastakümnetega märgatavalt kasvanud – töö-, õppimis- ja elukohamuutused üle riigipiiride on muutunud tavapäraseks. Kuid mis juhtub siis, kui inimene on elanud mitmes riigis ja jätnud vara laiali üle maailma? Kuidas toimub pärimine, kui ühed pärijad elavad Eestis, teised Soomes ja kolmandad on jäljetult kadunud?