Baltikumi üks suurimaid ärikinnisvara investeerimisettevõtteid Summus Capital soovib võlakirjaturult kaasata kuni 30 miljonit eurot, pakkumine kestab 20. juunini.

- Summus Capitali juhatuse liige Aavo Koppel.
„Oleme ehitanud üles tugeva ja mitmekesise kinnisvaraportfelli üle kogu Baltikumi, keskendudes pikaajalistele üürilepingutele ja stabiilsele rahavoole. Samuti oleme laienenud Poola. Uue võlakirjaemissiooni kaudu soovime kaasata kapitali uute projektide finantseerimiseks ning olemasoleva portfelli täiendamiseks,“ ütles
Summus Capitali juhatuse liige Aavo Koppel.
Pakutavate võlakirjade aastane fikseeritud intressimäär on 8%, intressimaksed toimuvad kord kvartalis. Ühe võlakirja nimiväärtus on 1000 eurot ning lunastustähtaeg on 4 aastat.
Summus Capitalile kuulub 15 kvaliteetset ärihoonet Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas. Ettevõtte portfelli kogupind ulatub üle 253 000 ruutmeetri ja varade koguväärtus ületab 500 miljonit eurot. Summus Capitali mitmekülgsesse portfelli kuuluvad kaubandus-, büroo-, logistika- ja meditsiinikinnisvara. Ettevõttel on enam kui 435 üürnikku. Suurimad neist on rahvusvaheliselt tuntud ettevõtted nagu KPMG, Synlab, Confido, Lindex, Rimi, Maxima, H&M, Apollo, Lux Med, Hewlett Packard ja Bank Pekao.
Ettevõtte krediidireiting BB/Stable kinnitati rahvusvahelise reitinguagentuuri poolt uuesti 2024. aastal, viidates ettevõtte jätkuvale finantsilisele tugevusele. Ettevõtte varade täituvuse määr oli üle 98%, kusjuures valdav enamus tuludest tuli ankurüürnikelt.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Võlakirju saab märkida kuni 21. aprillini.
Lords LB Asset Management’i hallatav investeerimisühing Atsinaujinančios energetikos investicijos (AEI) alustab 2 miljoni euro mahus võlakirjade pakkumist, mille fikseeritud aastaintress on 8,5%. 165 mln euro väärtuses varasid haldav äriühing suurendas aprillis oma töös olevate päikese- ja tuuleparkide mahtu 303 MW-ni ning viib järjekindlalt ellu strateegiat, mis näeb ette kõigi arendusjärgus ja toimivate projektide müüki 2027. aasta lõpuks.