Üks minu rõõmsamaid mälestusi [1970ndatel aastatel - toim] Kreekas üles kasvamise ajast oli teade, et kooli- ja töönädal lühendatakse kuuelt päevalt viiele. Kuna mäletan, et ka mu kaasmaalasi rõõmustas see muutus, olin üllatunud, kui hiljuti lugesin, et
Kreekas hakkas kehtima seadus, mis lubab mitme sektori tööandjatel taas rakendada kuuepäevast töönädalat.

- Pinelopi Koujianou Goldberg on Yale´i ülikooli majandusprofessor. Ta on olnud Maailmapanga peaökonomist ning American Economic Review peatoimetaja.
- Foto: IMF
See muutus on üllatav mitmel põhjusel. Esiteks näib see vastu astuvat üldisele suundumusele parandada töö- ja eraelu tasakaalu ning võimaldada paindlikumat töökorraldust. Mitmed arenenud majandusega riigid (Belgia, Singapur, Ühendkuningriik) eksperimenteerivad lühema töönädalaga ning mitmed (Saksamaa, Jaapan, Iirimaa, Lõuna-Aafrika Vabariik ja Hispaania) kaaluvad sarnaseid muudatusi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Soome on Eesti ettevõtjale üks loogilisemaid laienemissihte – geograafiliselt lähedal, majanduslikult arusaadav ja kultuuriliselt tuttav. Kuid see ei tähenda, et Soomes äritegevus oleks lihtne või kiiresti tasuv. Saates „Finantsuudised fookuses“ arutasid Soome turu plusse ja miinuseid kaks kogenud praktikut: Soome-Eesti Kaubanduskoja ja Finesta Balticu juhatuse liige Heikki Mäki ning Soomes tegutseva raamatupidamis- ja maksunõustamisettevõtte CH Konsultatsioonid juht Christer Haimi. Kahe peale kokku ulatuvad nende kogemused Eesti ja Soome vahel äri ajades pea neljakümne aastani.