Uudised

Eestis rakendamata või unustatud maksudest

Villu Zirnask, Finantsjuhtimise Infolehe kaasautor
Villu Zirnask, Finantsjuhtimise Infolehe kaasautorFoto: Urmas Kamdron

Tallinna linn tõstis selle suve lõpus päevakorda turismimaksu, mida praegune kohalike maksude seadus kehtestada ei luba, aga linnavalitsuse arvates võiks lubada, et omavalitsuste tulubaasi tugevdada.

Jutt tulubaasist ei ole vale argument, sest kui nimetatud seadust vaadata, siis on kohalikele omavalitsusele lubatud maksude loetelu muudkui lühendatud ning praeguseks on alles jäänud reklaamimaks, teede ja tänavate sulgemise maks, parkimistasu, mootorsõidukimaks, loomapidamismaks ja lõbustusmaks. Neistki kolme viimast omavalitsused ei kasuta. Põhjus on peamiselt selles, et neid on ühel või teisel põhjusel keeruline koguda nii, et omavalitsus kõiki otseseid ja kaudseid kulusid arvestades plussi jääks.

Turismimaksu puhul kerkib üles sama kahtlus. Septembrikuus infolehes tutvustame sisekaitseakadeemia finantskolledžis kaitstud lõputööd, kus leitakse, et Tallinnas võiks üheeurose turismimaksu rakendamisel siiski mõtet olla, sest sellest laekuks eeldatavasti rohkem tulu kui teede ja tänavate sulgemise maksust.

Telli lugemisõigus

Täispikkuses näevad seda lugu Finantsjuhtimise Infolehe tellijad
TELLI LUGEMISÕIGUS
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. September 2018, 12:53

Finantsuudised.ee toetajad: