Kuidas Kagu-Eestis kapitali kättesaadavust parandada? 31. oktoobril Valgamaal Lüllemäe külas pakkusid vastuseid suuremate kommertspankade ning EIS-i ja MES-i juhid, Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik, regionaalminister Piret Hartman ja president Alar Karis.

- Esimesel Kagu-Eesti arengukohtumisel osalesid Eesti Vabariigi president Alar Karis, Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik, regionaalminister Piret Hartman, Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse juhatuse esimees Kati Kusmin, Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatuse liige Meelis Annus, Swedbank Eesti juht Olavi Lepp, LHV Group´i juht Madis Toomsalu, Coop Pank AS-i juht Margus Rink ja SEB panga juht Allan Parik.
Eesti Pangaliit: „Pangajuhtide sõnul on meil üks Eesti ja selle jagamine erinevateks piirkondadeks on tinglik. Siiski on majanduslikumalt edukamad need piirkonnad, kus on hea koostöövaim, sest need panevad tihtilugu aluse edukatele äriideedele, millele pangad saavad õla alla panna. Pankade võimekus uusi äriplaane finantseerida on hetkel selgelt suurem, kui on tugevaid projekte, seega loodame, et see kodanikuaktiivsus toob lauale uusi elujõulisi ideid Kagu-Eestist.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Soome on Eesti ettevõtjale üks loogilisemaid laienemissihte – geograafiliselt lähedal, majanduslikult arusaadav ja kultuuriliselt tuttav. Kuid see ei tähenda, et Soomes äritegevus oleks lihtne või kiiresti tasuv. Saates „Finantsuudised fookuses“ arutasid Soome turu plusse ja miinuseid kaks kogenud praktikut: Soome-Eesti Kaubanduskoja ja Finesta Balticu juhatuse liige Heikki Mäki ning Soomes tegutseva raamatupidamis- ja maksunõustamisettevõtte CH Konsultatsioonid juht Christer Haimi. Kahe peale kokku ulatuvad nende kogemused Eesti ja Soome vahel äri ajades pea neljakümne aastani.