Vähem kui viiendikul Eesti väikestest ja keskmise suurusega ettevõtetest (VKE-d) on tänavu ekspordiplaanid, näitas SEB korraldatud Baltic Business Outlooki (BBO) uuring. Sellega jäädakse märgatavalt maha Balti naabritest.

- SEB jaepanganduse valdkonna juht ja juhatuse liige Ainar Leppänen
Nii nagu eelmisel aastal, plaanivad Baltimaade VKE-d oma kaupasid müüa ja teenuseid pakkuda peamiselt koduturul, Eestis on nende osakaal tervelt 83%. Ekspordiplaanid on 17%-l Eesti VKE-dest, kusjuures päris uute turgude poole vaatab vaid 6%, mullu oli neid 10%. Kõige julgemad ekspordiplaanid on Leedu ettevõtetel ehk tervelt 40%-l ning Lätis on vastav näitaja 28%.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eestlaste tuju on endiselt väga halb, vähemalt selles osas, mis majandust puudutab. Eesti Konjunktuuriinstituudi igakuise tarbijabaromeetri põhjal püsib siinne tarbijakindlustundeindeks jätkuvalt varaste 1990ndate aastate tasemel, kus see on virelenud juba viimased paar aastat.
Praegusaegse ja edumeelse ettevõtte jaoks on põhipanga vahetamine hästi läbimõeldud ja strateegiline samm, mis võib tuua märgatavat kasu. Coop Panga ärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas lükkab ümber müüdi, et pangavahetus on ettevõttele keeruline, ajamahukas ja riskantne: „Tänapäeval pole küsimus enam selles, kuidas panka vahetada, vaid miks. Võit seisneb kulude kokkuhoius ja paremas teeninduses.“