1. detsember 2023

Paavo Siimann: pudelikael asub alati pudeli ülaosas

Paavo Siimann, kasvuettevõtjate mentor. Foto: Liis Treimann
Foto: Liis Treimann
Verne Harnishi teose „Ettevõtte kasvatamine“ ilmumine eestikeelsena on märgilise tähendusega sündmus kõigile kasvupotentsiaaliga ettevõtjatele ja juhtidele. See raamat on varustatud praktiliste juhiste, strateegiate ja tööriistadega, mis aitavad edukalt juhtida ettevõtte kasvu. Harnish rõhutab, et ettevõtja peamiseks väljakutseks pole pelgalt kasvu saavutamine, vaid selle jätkusuutlik ja struktureeritud juhtimine.

Kuna kasv tähendab sageli ka suuremat kapitalivajadust, on mul finantstaustaga kasvu- ja iduettevõtete mentorina hea meel, et raamat pakub lahendusi kasvuga kaasnevatele finantsjuhtimise väljakutsetele. Need juhised on hindamatud kõige enam neile ettevõtjatele, kel puudub finantstaust, pakkudes neile sügavamat arusaama rahavoogude juhtimisest ja näpunäiteid tulu kasvatamiseks.

Raamat ei piirdu ainult finantsjuhtimisega, vaid käsitleb ka teisi kriitilisi kasvu juhtimise aspekte, nagu meeskonna arendamine, strateegiline planeerimine ja igapäevase tegevuse optimeerimine. See terviklik lähenemine aitab lugejal mõista, kuidas ettevõtte eri elemendid omavahel seostuvad ning kuidas need kõik koos aitavad saavutada pikaajalist kasvu. Oli äärmiselt huvitav avastada, kuidas enam kui sajandivanused Rockefelleri põhimõtted on endiselt aktuaalsed ja kuidas nende rakendamine toetab ettevõtte kasvu ja kiirendab seda.

Harnish tõdeb oma raamatus: „Pudelikael asub alati pudeli ülaosas.“ See tähendab, et juhtimise kvaliteet on võtmetähtsusega. Seega on „Ettevõtte kasvatamine“ väärtuslik allikas iga ettevõtja ja juhi jaoks, kes soovib oma äri arendada. Raamatust leitavad juhised ja näited on suurepärased abimehed juhtimisoskuste täiustamiseks, aidates kaasa ettevõtte kasvule ja edule. Lisaks annab raamat finantsjuhtimises vähem kogenud lugejatele olulisi teadmisi ja praktilisi nõuandeid, mis on olulised nii igapäevases finantsjuhtimises kui ka pikaajalises strateegilises planeerimises.

Harnishi legendaarne „Ettevõtte kasvatamine“ on nüüd eestikeelsena müügil! Tutvu näidislehekülgedega siin.

Liitu Finantsuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Villu ZirnaskFinantsuudised.ee toimetajaTel: 50 79 827
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 667 0077