Eesti ja üle maailma ettevõtted – alates tehnoloogiasektorist kuni traditsioonilisemate ärideni – on loonud oma majasisesed õigustiimid, kes tunnevad just ettevõtet ning selle äri detailideni ning piiriülese äri puhul teevad endale ka selgeks samade õigusküsimuste erisused riikide võrdluses.
Nii on Eesti advokaadibürood on olnud viimastel aastatel hädas IKT sektorist tuleva värbamissurvega ning kuigi IKT pole globaalselt pole nii tugev kui paari aasta eest, siis see sektor on tulnud, et jääda. See surve jääb. Aga see ei ole surve vaid iduettevõtetest või tehnoloogiahiidudest – absoluutsel tipptasemel majasiseseid õigusosakondi loovad endale ettevõtted ka tootmisettevõtetest haiglateni.
Artikkel on osa Äripäeva Infopanga advokaadibüroode värskest konkurentsiraportist.
Tahad teada, mis täpselt õigusteenuste sektoris toimub?
Ma ka ise olin ka advokaaditööst peaaegu viis aastat eemal, Eestis asutatud tarkvaraettevõttes Scoro. Eluliseks võrdluseks advokaadiäriga: Scoro tänaste värbamisargumentidena 4päevane töönädal, esimesest päevast optsiooniprogramm ning eesmärk maailma (mitte Eesti) parimal tasemel asja teha, on tööle kutsumisel paremad argumendid kui mitmetel advokaadibüroodel.
Noor generatsioon teab, et elu mõte on ju elu. Advokaadibürood peavad selle väärtusega kaasas käima. See tähendab, et ka värsked advokaadid peavad nägema piisavalt päevavalgust, et nad saaksid fotosünteesida, ja saaksid osa advokaadibüroo edust.