Mis on finantsjuhi roll ettevõttes, miks on finantsidega seotud otsused Eestis üldises plaanis muutunud läbimõeldumaks ning millistel juhtudel tasuks kaaluda finantsjuhtimise õppimist kõrgkoolis, räägime Äripäeva raadio sisuturundussaates ettevõtluskõrgkooli Mainori õppeprorektori Ly Hõbe ja finantsjuhtimise erialajuhi Anu Olvikuga.

- Finantsjuhtimise erialajuht Anu Olvik ja õppeprorektor Ly Hõbe usuvad, et õppimine pole eesmärk iseenesest, vaid peaks toetama õppija suuremat eesmärki.
- Foto: Äripäev
Anu Olvik toob välja, et finantsjuhtimise eriala ained toetavad lisaks kogu finantsvaldkonna toimimise mõistmisele ka isiklike rahaasjade paremini juhtima õppimist. "Ühel heal finantsjuhil on oma isiklikud rahaasjad korras, mis tähendab seda, et ta säästab, ta peab pere isiklikku eelarvet ja ehitab üles oma isikliku investeerimisportfelli."
Lisaks ülevaatele sellest, mida erialal õpetatakse, kuuleme ka, kes on need tegijatest külalisõppejõud, keda loengutesse kaasatakse. Räägime ka üldisest suhtumisest rakenduskõrgharidusse, sessioonõppe eelistest ja üliõpilaste ootustest õppeasutustele.
Saadet juhib Mai Kroonmäe.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kuula siit:
Rahatarkus tuleb finantsjuhtimist õppides
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtluses ei ole olemas hetke, mil raamatupidamist pole vaja. Isegi siis, kui tegevust ei ole, tuleb vähemalt kord aastas kõik terviklikult üle vaadata, esitada vajalikke aruandeid ja deklaratsioone. „Raamatupidamine on baasvajadus– see on nagu elekter, mille kadumine annab kohe tunda,“ ütleb raamatupidamise ja palgaarvestuse teenust ning maksukonsultatsioone pakkuva Numeri OÜ teenuste juht Allan Kaunis.