Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Hiina ekspordilt tugev aasta algus
Hiina väliskaubandusbilansi ülejääk kerkis jaanuaris viimase poole aasta kõrgeimale tasemele, seda peamiselt suure, ekspordi kasvu ergutava rahvusvahelise nõudluse tõttu.
Hiina lipp. Foto: Erik Prozes
Riigi ekspordimahud kasvasid jaanuaris oodatust kiiremini ehk aasta varasemaga võrreldes 7,9 protsenti. Väliskaubandusbilansi ülejääk ulatus 51,35 miljardi dollarini, mis on alates augustist suurim tulemus. Tegemist on ka eelmise aasta lõpuga võrreldes tubli tulemusega, sest detsembris oli Hiina eksport veel 6,1protsendilises languses. Analüütikud ootasid Hiinalt 3,1protsendilist ekspordi kasvu.
„See on hea uudis Hiina eksportijatele, globaalsed majandusnäitajad paranevad ja juhivad kasvu,“ ütles Commerzbanki analüütik Zhou Hao.
Trump kujutab ohtu
Siiski kardavad analüütikud, et Hiina ekspordi kasvu võivad tulevikus takistada USA vastse presidendi Donald Trumpi rakendatavad protektsionistlikud meetmed. „Me usume, et Trump võib Hiinast riiki saabuvat kaupa maksustada ning Hiina vastab USAle samaga,“ viitas Hao võimaliku kaubandussõja algusele.
Hiina võimud on USAd juba hoiatanud, et igasugustele protektsionistlikele meetmetele järgnevad vastumeetmed.
Ärianalüüs on dünaamiline valdkond, mis on pidevas arengus ja kohandumises muutuvate turutingimustega. Alustades lihtsatest näitajatest nagu müük, kliendid ja tooted, areneb analüüs sageli keerukaks ja informatiivseks tööriistaks, mis toetab ettevõtte strateegilist juhtimist. Kuidas aga tagada, et ärianalüütika kasulikuks osutub, töistes tegemistes vajalikuks abiliseks osutub ning lihtsalt andmete kogumiks ei muutuks?