Autor: Finantsuudised.ee • 26. märts 2017

Sõlmiti finantssektori poliitika kujundamise kokkuleppe

Rahandusminister Sven Sester.
Autor: Andras Kralla

Rahandusminister Sven Sester, Eesti Panga president Ardo Hansson ja finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler sõlmisid asutustevahelise koostöökokkuleppe finantssektori poliitika kujundamisel.

Võrreldes varasemate koostöökokkulepetega on käesolevasse leppesse lisandunud krediidiasutuste ja investeerimisühingute finantsseisundi taastamise ja kriisilahenduse õigusraamistikuga seotud teemad. Kokkuleppes määratletakse osapoolte ühine tegutsemine Eestis asuvate finantsasutustega seotud finantskriisi ennetamiseks ja lahendamiseks.

Kolmepoolse koostöökokkuleppega korraldatakse rahandusministeeriumi, Eesti Panga ja finantsinspektsiooni koostööd Eesti finantssektori poliitika kujundamisel, valdkondlike õigusaktide eelnõude ja mõjuanalüüside väljatöötamisel, finantsstabiilsuse tagamisel ja -kriiside lahendamisel.

Samuti reguleerib kokkulepe finantssektori koostööd ja infovahetust suhtluses Euroopa Liidu institutsioonide ning teiste rahvusvaheliste institutsioonide ja organisatsioonidega.

„Lepe aitab meie kolmel asutusel paremini koostööd teha. Vahetame omavahel võimalikult kiiresti olulist teavet, nii et saaksime oma ülesandeid tõhusalt ja hästi täita,“ ütles rahandusminister Sven Sester. „Soovime, et finantsasutused ja -turud toimiksid ja oleksid kindlad, nii et rahanduskeskkond läheb paremaks ja majandus saab kasvada.“

Kokkulepe reguleerib nii kõrgetasemelise ühiskomisjoni kui ka asutuste spetsialistide vahelist koostööd, võimaldades muu hulgas luua ühiseid töörühmi, jagada praktikat teise osapoole spetsialistidele ning korraldada ühiseid õppusi ja koolitusi.

Jaga lugu
Finantsuudised.ee toetajad:
Liina LeitenFinantsuudised.ee juhtTel: 51 84 004
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 667 0077