Autor: Artur Erik Lindmaa • 7. august 2017

Danske Bank: finantsturgude seis on hea

Autor: danskebank.com

Danske Bank Wealth Management avaldas kolmanda kvartali prognoosi. Panga sõnul võib mõistlik majanduskasv ja madal inflatsioon aktsiate tõusu pikendada, aga oodatav tulusus on edaspidi tagasihoidlikum.

Danske sõnul valitseb maailmamajanduses praegu investeerimiseks parim olukord – niinimetatud Kuldkihara stsenaarium. See tähendab aeglast inflatsiooni ja stabiilset kasvu, mis on veidi üle pikaajalise keskmise oodatava taseme. Sellises keskkonnas läheb panga sõnul hästi nii aktsiatel kui ka võlakirjadel, aga kuna viimaste tootlus on väga madal, on riskantsemad varad – aktsiad – köitvamad.

Ülevaates toob Danske Bank välja, et tänu sellele on pank neutraalsete varade jaotusest 5%ga aktsiate ülekaalus ja seda just Euroopa aktsiate osas.

„Eeldame, et globaalne tõus jätkub ja majanduskasv on nii 2017. kui ka 2018. aastal suurem pikaajalisest keskmisest. Lisaks ei näe me märke inflatsioonisurve suurenemisest, mis loob üldiselt viljaka pinnase aktsiaturu edasiseks kasvuks.“

Pank eeldab, et maailma aktsiate tulusus on järgmise 12 kuu jooksul 5–8%. Eurodes mõõdetuna on globaalsete aktsiate tulusus olnud viimase 12 kuu jooksul ligi 20,2%.

Allikas: Äripäev

Jaga lugu
Finantsuudised.ee toetajad:
Daisy PelloFinantsuudised.ee juhtTel: 667 0405
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 667 0077