Uudised

Millised riigiülesanded saaks erasektorile delegeerida? Analüüsimetoodika on olemas

Sel kevadel loodud Riigireformi ­Sihtasutuse vaate järgi tuleb riigireformi käigus hinnata avaliku võimu asutuste toimimise hindamist, nende kokkutõmbamist, eravahendite kaasamist riikluse arendamisse ja avalikes teenustes konkurentsi soodustamist.

Hiljuti rahandusministeeriumi veebi­lehel avaldatud uuringuaruandest on näha, et ministeeriumi tellimusel uurisid PwC ja Praxis neid küsimusi juba 2016. aastal. Raportis pealkirjaga „Valitsussektori asutuste juriidiliste vormide ja ülesannete analüüsimetoodika“ hinnatakse välja pakutud meetodi katsetamiseks ja illustreerimiseks viie riigiülesande erastamise otstarbekust.

Näiteks statistikaameti küsitlus­võrgu delegeeritavust analüüsides jõuti järeldusele, et seda ülesannet iseloomustavad piiritletus, eesmärkide ja väljundite mõõdetavus, minimaalne ­poliitiline tundlikkus ning mõõdukalt atraktiivne maht erasektorile. Leiti, et vajalik kompetents on võimalik erasektoris välja arendada, arvestades, et ülesande teostamiseks ei ole tarvis väga spetsiifilisi oskusi. Sellest tulenevalt võib järeldada, et küsitluste tegemise teenus on võimalik delegeerida erasektorile.

Telli lugemisõigus

Täispikkuses näevad seda lugu Finantsjuhtimise Infolehe tellijad
TELLI LUGEMISÕIGUS
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. August 2018, 22:13

Finantsuudised.ee toetajad: