Uudised Finantsjuhtimise Infoleht

Mis on sotsiaalne ettevõte ja kuidas seda rahastada?

Rohkem kui poolte vastanute puhul oli finantseerimisallikas projektitoetus. Kõige vähem on kasutatud laenu nii kommertspankadelt kui ka pere või sõprade käest.
Rohkem kui poolte vastanute puhul oli finantseerimisallikas projektitoetus. Kõige vähem on kasutatud laenu nii kommertspankadelt kui ka pere või sõprade käest.Foto: shutterstock.com

Eestis on mitu sotsiaalsetele ettevõtetele pakutavat finantseerimisallikat, need varieeruvad ühekordsetest toetustest pikemaajaliste võimalusteni projektitoetuste näol.

„Kuna Eestis on sotsiaalsel ettevõttel kaks võimalikku tegutsemise vormi – äriühing või mittetulundusühendus –, siis tuleb vastavalt sellele ka valida, millise toetust pakkuva organisatsiooni poole pöörduda,” kirjutab Liis Saarmann Tartu ülikoolis kaitstud magistritöös „Finantseerimise võimalused sotsiaalses ettevõtluses Eesti näitel”.

Ta selgitab sotsiaalse ettevõtte mõistet: sellel on sotsiaalne eesmärk nagu mittetulundusühingul, aga see otsib võimalusi kasumi teenimiseks nagu traditsiooniline äriühing. „Kuna aina rohkem äriettevõtteid rakendavad oma tegevuses ka sotsiaalseid ja keskkonnaalaseid lisaeesmärke ning traditsioonilised mittetulundusühingud panustavad ettevõtlikkuse arendamisele, siis on ka piirid hägustumas ning organisatsioone on keerulisem omavahel eristada,” lisab ta.

Telli lugemisõigus

Täispikkuses näevad seda lugu Finantsjuhtimise Infolehe tellijad
TELLI LUGEMISÕIGUS
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. November 2018, 14:02

Finantsuudised.ee toetajad: