Eestis on mitu sotsiaalsetele ettevõtetele pakutavat finantseerimisallikat, need varieeruvad ühekordsetest toetustest pikemaajaliste võimalusteni projektitoetuste näol.

- Rohkem kui poolte vastanute puhul oli finantseerimisallikas projektitoetus. Kõige vähem on kasutatud laenu nii kommertspankadelt kui ka pere või sõprade käest.
- Foto: shutterstock.com
„Kuna Eestis on sotsiaalsel ettevõttel kaks võimalikku tegutsemise vormi – äriühing või mittetulundusühendus –, siis tuleb vastavalt sellele ka valida, millise toetust pakkuva organisatsiooni poole pöörduda,” kirjutab Liis Saarmann Tartu ülikoolis kaitstud magistritöös „Finantseerimise võimalused sotsiaalses ettevõtluses Eesti näitel”.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Praegusaegse ja edumeelse ettevõtte jaoks on põhipanga vahetamine hästi läbimõeldud ja strateegiline samm, mis võib tuua märgatavat kasu. Coop Panga ärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas lükkab ümber müüdi, et pangavahetus on ettevõttele keeruline, ajamahukas ja riskantne: „Tänapäeval pole küsimus enam selles, kuidas panka vahetada, vaid miks. Võit seisneb kulude kokkuhoius ja paremas teeninduses.“