Eelmisel aastal möödus 30 aastat rahakäibe aruande muutmisest kohustuslikuks finantsaruandeks USAs. Järgnenud aastatel on rahakäibe aruanne võetud ka paljude teiste maade kohustusliku finantsaruandluse paketti. Aga vaatamata märkimisväärsele ajaloole tekitab aruanne endiselt probleeme, eriti seoses aruandevormi ning tegevuste defineerimise ja klassifitseerimisega.
Vaiva Kiaupaite-Grušniene märgib Tallinna Tehnikaülikoolis kaitstud doktoritöös „Rahakäibe aruande kontseptuaalne mudel: ajalugu, analüüs ja edasine areng“, et USA Finantsarvestuse Standardite Nõukogu (FASB) ja Rahvusvaheline Raamatupidamisstandardite Nõukogu (IASB) on finantsaruannete peamise eesmärgina määratlenud kasutajatele võrreldava, kontrollitava, õigeaegse ja arusaadava teabe esitamise ettevõtte tulevase rahakäibe prognoosimiseks.
Seotud lood
Raamatupidaja ülesanded võivad ulatuda lihtsast andmesisestamisest kuni finantsjuhi pädevuseni, samuti kõigub rnende palgavahemik viiesajast eurost kuni mitme tuhandeni, tõdes raamatupidamisfirma Numeri OÜ teenuste juht Allan Kaunis. Ometi on kordades olulisem see, milline on raamatupidaja pädevus.