Kõik börsil noteeritud ettevõtted, kelle majandusaasta lõpeb kalendriaastaga, peavad 2020. aasta majandusaasta aruannetes arvestama uute, ESEFi nõuetega.

- PwC Eesti juhtivaudiitori Janno Hermanson
- Foto: erakogu
Tegemist on Euroopa ühtse elektroonilise aruandluse vorminguga, mille kohaselt kõik ELi reguleeritud turgudel noteeritud ettevõtted peavad juba osa oma 2020. aasta aruandest esitama uues tehnilises formaadis (XHTML). See tähendab, et oma raamatupidamise aruande põhiaruannetes (finantsseisundi aruanne, koondkasumiaruanne, rahavoogude aruanne ja omakapitali muutuste aruanne) tuleb hakata kasutama masinloetavaid märgendeid, mis põhinevad rahvusvaheliste finantsaruandluse standardite (IFRS) taksonoomial. 2022. aasta raamatupidamise aastaaruannetes on kohustuslik masinloetavalt märgistada juba kogu informatsioon.
Seotud lood
Raamatupidaja ülesanded võivad ulatuda lihtsast andmesisestamisest kuni finantsjuhi pädevuseni, samuti kõigub rnende palgavahemik viiesajast eurost kuni mitme tuhandeni, tõdes raamatupidamisfirma Numeri OÜ teenuste juht Allan Kaunis. Ometi on kordades olulisem see, milline on raamatupidaja pädevus.