Hoolimata valitsuse plaanist aasta lõpus peatada ajutiselt riigi sissemaksed teise pensionisambasse, soovib rohkem kui kaks kolmandikku ehk 68% inimestest oma sissemakseid sellegipoolest jätkata, selgus Luminori pensioniteemalisest uuringust.
Luminori Baltikumi pensioniüksuse juhi Rasmus Pikkani sõnul näitavad tulemused, et paljud inimesed mõistavad oma rolli pensioniks kogumisel. „Mida vähem panustab pensionisse riik, seda suuremaks muutub inimeste isiklik vastutus oma tuleviku kindlustamisel. Ainult ühele pensionisambale toetumine ei ole paraku jätkusuutlik, sest töötava elanikkonna hulk kahaneb ning pensionäride hulk kasvab. Hea on näha, et inimesed jätkuvalt mõistavad, kui oluline on ise koguda,“ kommenteeris Pikkani.
Seotud lood
Kas teie säästate pensionile jäämiseks piisavalt raha? Enamik ameeriklasi seda ei tee. 2017. aastal föderaalvalitsuse tellitud uuringus leiti, et 55–64aastaste ameeriklaste keskmise pensionisäästu suurus on 107 000 dollarit, mis võimaldab umbes 310 dollari suurust väljamakset kuus.
Sarnaselt eestlastega lähevad ka paljud ameeriklased pensionile varem, kui oleks optimaalne. Praeguste reeglite kohaselt võivad ameeriklased taotleda vanaduspensioni alates 62aastaseks saamisest või oodata 70aastaseks saamiseni. Need, kes ootavad pensioni võtmisega näiteks kuni 67aastaseks saamiseni, saavad kuus ligikaudu 43% rohkem raha, ja neil, kes ootavad 70aastaseks saamiseni, võib eluaegne kuusissetulek tõusta kuni 75%. Kuidas saaks panna rohkem inimesi riikliku pensioni välja võtmisega viivitama?
Luminori tellitud uuringust selgus, et eestlased ja lätlased koguvad pensioniks sääste märgatavalt usinamalt kui leedukad. Teisest küljest ei valmistu 9% eestlasi ja 7% lätlasi pensioniks üldse. Leedus on mittekogujaid üle kahe korra enam ehk lausa 20%.
Balti riikide juhtiv laenuvõrdlusplatvorm Altero on laiendamas oma koostöövõrgustikku Eestis, tuues klientideni veelgi rohkem paindlikke ja konkurentsivõimelisi laenupakkumisi. Hiljuti liitusid platvormiga Citadele pank ja Mogo, kes pakuvad Eesti turul väikelaene.