Eesti reitingut toetavad tugevad institutsioonid, kuulumine Euroopa Liitu ja euroalasse, usaldusväärne eelarvepoliitika koos madala võlakoormusega ja netolaenuandja positsioon.
Kuigi COVID-19 kriis tõi 2020. aastal kaasa nii kaupade kui teenuste ekspordi järsu vähenemise, on Eesti majandus ja eksport viimastel aastatel tavalisest keerukamate majandusoludega üsna hästi kohandunud, selgub Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, EAS-i ja Välisministeeriumi tellitud uuringust.
Täna avalikustas Rahandusministeerium 2021. aasta kevadprognoosi , mille kohaselt ootab majandust ees sel aastal 2,5 protsendiline ja uuel aastal lausa 4,8 protsendiline kasv. Samuti lubab prognoos tööpuuduse kahanemist ning maksukoormuse kasvu. Prognoosi eeltingimuseks on viiruse kontrolli alla saamine.
Eesti Panga presidendi Madis Mülleri pidas oma avakõne seminaril "Kriisist kasvama", milles ta puudutas majanduse praegust olukorda ja keskpanga rolli kriisist üle saamisel.
Kinnisvaraarendusi rahastav investeerimisettevõte Vanagas Asset Management UAB alustas 3 miljoni euro suuruse võlakirjaemissiooni avalikku pakkumist. Võlakirjaemissiooni programmi kogumaht on kuni 8 miljonit eurot. Võlakirjad lunastatakse 29. oktoobril 2027 ning investoritele pakutakse 10% aastast tootlust.