Linnavolikogus menetluses olevas Tallinna 2023. aasta eelarves on kavandatud sildfinantseerimine Tallinna Tööstusparkide kaudu filmilinnaku ehitamise alustamiseks. Lisaks pööratakse tähelepanu Tallinna kui atraktiivse turismisihtkoha tutvustamisele, väikeettevõtete toetamisele ning roheinnovatsioonile. Ettevõtluskeskkonna tegevuskuludeks on planeeritud 2,6 miljonit eurot.

- Tallinna 2023. aasta eelarve eelnõu kogumaht on 1,14 miljardit eurot.
- Foto: Raul Mee
Abilinnapea Joosep Vimm ütles, et Tallinna filmilinnaku ehitamine on ettevõtluse valdkonnas kindlasti üks linna suurimaid prioriteete. „Uued stuudiod ja sinna juurde kuuluv loob kohalikele filmitegijatele kaasaegse maailmatasemel töökeskkonna, mis tõstab meie andekate filmiprofessionaalide taset veelgi. Samuti toob see siia välismaiseid tipptegijaid ja nende produktsioonidega kaasneva tulu. Filmivõtted toovad kaudselt kasu ka muudesse sektoritesse, majutusest ja toitlustusest turismi ja meelelahutuseni – võita on siin paljudel,“ sõnas Vimm.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Soome on Eesti ettevõtjale üks loogilisemaid laienemissihte – geograafiliselt lähedal, majanduslikult arusaadav ja kultuuriliselt tuttav. Kuid see ei tähenda, et Soomes äritegevus oleks lihtne või kiiresti tasuv. Saates „Finantsuudised fookuses“ arutasid Soome turu plusse ja miinuseid kaks kogenud praktikut: Soome-Eesti Kaubanduskoja ja Finesta Balticu juhatuse liige Heikki Mäki ning Soomes tegutseva raamatupidamis- ja maksunõustamisettevõtte CH Konsultatsioonid juht Christer Haimi. Kahe peale kokku ulatuvad nende kogemused Eesti ja Soome vahel äri ajades pea neljakümne aastani.