Eesti ettevõtete konkurentsilangust mõjutavad suured käärid erinevate riikide toetusmeetmete vahel. Anname ülevaate, millistes riikides, millised toetused ettevõtetele Euroopa Komisjon hiljuti on teistes Euroopa Liidu riikides heaks kiitnud.
- Villu Zirnask, majandusajakirjanik. Foto: Äripäev
Euroopa Komisjon täiendas 28. oktoobril kevadel kehtestatud ning suvel korra juba muudetud dokumenti „Riigiabimeetmete ajutine kriisiraamistik majanduse toetamiseks pärast Venemaa kallaletungi Ukrainale”. Uued muudatused on mõeldud eelkõige selleks, et võimaldada liikmesriikidel pakkuda riigiabi ettevõtjatele, eelkõige VKEdele, kes on praeguse kriisi tõttu majandusraskustes, ning soodustada energiatarbimise vähendamist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ja Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) töötasid välja ettevõtetele suunatud toetuse, mis aitab katta osa kuludest taastuvelektri tootmisseadmete võrguga liitumisel tööstusaladel.
EASi ja KredExi ühendasutus avas 21. novembril uue tootmisettevõtja ärimudeli muutmise toetuse, mille kogueelarve on 8,7 miljonit eurot. Toetuse eesmärk on aidata Eesti tööstussektoril astuda esimesi samme rohepöörde suunas, toetada ettevõtteid ringmajanduse põhimõtete juurutamisel ning rohearenduste elluviimisel.
Eesti ettevõtete konkuretsivõime on tugeva surve all ja turuosa hoidmine läheb üha raskemaks, välisnõudlus järjest halveneb.
Finantsjuhtide ja raamatupidajate töö on täis väljakutseid: palju tabeleid, rohkelt andmeid, vajadus täpsete ja õigeaegsete aruannete järele ning palju korduvaid ülesandeid, mis nõuavad tohutult aega. Power Platform pakub neile väljakutsetele lahendust, võimaldades automatiseerida igapäevaseid protsesse, standardiseerida aruandlust ja luua dünaamilisi aruandeid.