Uuring kinnitab: kasvanud intressid tõstavad hoiuste populaarsust
Tähtajaline hoius on muutunud inimeste jaoks taas kaalumist väärt investeerimisviisiks, kuna pikka aega madalal püsinud hoiuseintressid on hakanud tõusma, kinnitab Luminori tellimusel hiljuti läbi viidud uuring.
Aastaid väga madalal püsinud hoiuseintressid hakkasid eelmisel aastal koos Euroopa Keskpanga intressimäärade tõusuga taas kasvama ning ühes sellega ka inimeste huvi hoiuste kui ühe võimaliku investeerimisviisi vastu. Inimeste säästmisharjumusi kaardistanud uuringu kohaselt kavatseb 5% eestlastest paigutada oma raha hoiustesse, 12% on sellele mõelnud, 8% jälgib enne otsuse langetamist turul toimuvat ning 15% tunnistas, et polnud sellele enne uuringule vastamist mõelnud.
Ettevõtete müügitulu ja kasum on kasvanud ning varem kogutud puhvrid on hoiuste ja omakapitali näol märkimisväärsed. Enim valmistavad ettevõtetele aga muret kasvanud laenuintressimäärad ja laenutagatise leidmine.
Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik ütles tänasel Äripäeva kinnisvarakonverentsil, et kuue kuu euribori kerkimine 3 protsendi lähedale on tase, kus majandus tavaoludes peabki toimima ja mingeid suuri probleeme Eesti kinnisvaraturule Eesti Pank selles ei näe. Kaasiku sõnul tuleb intressimäärade tõstmist keskpangal esialgu siiski veel jätkata.
Euroopa Keskpanga intressimäärade tõstmise järel ja kiiresti kasvavate väiksemate pankade eestvedamisel on tähtajaliste hoiuste intressimäärad Eestis tõusnud. Hoiustajad on seda märganud ja raha nõudmiseni hoiustest ehk arvelduskontol seisva raha tähtajalistesse suunanud, kirjutab Eesti Panga blogis ökonomist Mari Tamm.
Raamatupidaja ülesanded võivad ulatuda lihtsast andmesisestamisest kuni finantsjuhi pädevuseni, samuti kõigub rnende palgavahemik viiesajast eurost kuni mitme tuhandeni, tõdes raamatupidamisfirma Numeri OÜ teenuste juht Allan Kaunis. Ometi on kordades olulisem see, milline on raamatupidaja pädevus.