Valitsussektori enneolematud sõjakulutused ei ole Venemaa majandust üksnes toetanud, vaid on viinud majanduse ülekuumenemiseni.

- Vene riigi sõja- ja sisejulgeoleku kulutused, % riigi kogukulutustest
- Foto: Swedbank
Mobilisatsioon ja sellega kaasnenud noorte spetsialistide lahkumine riigist on viinud struktuursete probleemideni tööjõuturul ning sõjatööstuse kasv on pinget veelgi lisanud. See on omakorda vedanud palgakasvu, mis on eelmise aasta lõpust olnud 20% lähedal. Tugev palgakasv ületab inflatsiooni, mistõttu kasvab ka reaalpalk. Nii ettevõtete kui ka majapidamiste sissetulekute kiire kasv, pingeline tööjõuturg ning tugev majapidamiste kindlustunne on omakorda vedanud sisenõudlust. Pakkumine ei ole aga suutnud tugeva nõudlusega sammu pidada, mis on tugevdanud inflatsioonisurvet.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kahe teguri – Venemaa rünnak Ukraina vastu ja Euroopa Keskpanga intressimäärade kergitamine – tõttu on raha kaasamine muutunud kallimaks pea kõikjal Euroopas. Kui palju on aga Eesti jaoks muutunud kallimaks laenu saamine esimese, kui palju aga teise sündmuse tõttu?
Praegusaegse ja edumeelse ettevõtte jaoks on põhipanga vahetamine hästi läbimõeldud ja strateegiline samm, mis võib tuua märgatavat kasu. Coop Panga ärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas lükkab ümber müüdi, et pangavahetus on ettevõttele keeruline, ajamahukas ja riskantne: „Tänapäeval pole küsimus enam selles, kuidas panka vahetada, vaid miks. Võit seisneb kulude kokkuhoius ja paremas teeninduses.“