Tarbijahinnaindeksi aastane kasv oli veebruaris 5,3% mis oli isegi natuke rohkem kui varem avaldatud kiirhinnang näitas. Eesti hinnakasv on Euroopa kiiremaid.

- Bigbanki peaökonomist Raul Eamets
- Foto: Raul Mee
Jätkuvalt annab hinnakasvu väga olulise panuse sideteenuste hinnakasv, samas on sideteenuste osakaal meie tarbimiskorvis suhteliselt madal: 4%. Kõige suurem kuluartikkel tarbimiskorvis on toiduained, mis moodustavad 21,4% kõikidest kuludest, teisel kohal on eluasemekulud 17,6% ja kolmandal kohal on transpordikulud 14,5%.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Veebruaris jätkus kiire hinnakasv – aastases võrdluses tõusid hinnad 5,3% ja kuises võrdluses 1,4%. Vaid kahe kuuga on sel aastal hinnad kasvanud juba 2,8%. Hinnakasvu kiirenemine on ootuspärane.
Veebruaris tõusid statistikaameti andmetel tarbijahinnad aasta arvestuses 5,3%. Enamikus euroala riikides aastane hinnakasv aeglustus; kogu euroala hinnakasv oli veebruaris 2,4%.
Tarbijahinnad kasvasid veebruaris võrreldes jaanuariga 1,4 protsendi võrra ning kui arvestada sesoonseid faktoreid, siis 1,2 protsendi võrra. Võrreldes aasta varasemaga on hinnad 5,3 protsenti kallimad, kusjuures kaupade hinnad kallinesid 2 protsenti ning teenused 10,6 protsenti.
Alates 12.06.2025 näevad Infopanga kasutajad ettevõtte vaates senisest märksa rohkem sisu. Kokku on lisandunud 9 uut andmeplokki, mille loomisel on kasutatud majandusaasta aruandeid, tehisaru ja teisi Infopanga andmeid.