Veebruaris jätkus kiire hinnakasv – aastases võrdluses tõusid hinnad 5,3% ja kuises võrdluses 1,4%. Vaid kahe kuuga on sel aastal hinnad kasvanud juba 2,8%. Hinnakasvu kiirenemine on ootuspärane.

- Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina
- Foto: Andras Kralla
Aastases võrdluses mõjutas inflatsiooni peamiselt kõrgem elektrihind, automaks ja toiduainete hinnakasv, kuises võrdluses lisandusid kallinenud puhkusereisid. Nii tuligi veebruaris 70% hinnakasvust toiduainetest, eluasemest ja transpordist.
Möödunud aasta alguses maailmaturul kasvama hakanud toidutoormehinnad saavutasid tipu sügisel, kuid on siiani veel üle aastataguse taseme. Märtsi esimese nädalaga on elektri börsihind aga uuesti langenud. Maailmaturul on nafta hind kukkunud viimasel ajal kiiremini kui Eestis müüdava bensiini hind. Samas, kuna eelmise aasta märtsis kerkisid järsult nafta- ja bensiinihinnad, võime alates selle aasta märtsist näha aastases võrdluses tublisti soodsamat bensiinihinda.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Soome on Eesti ettevõtjale üks loogilisemaid laienemissihte – geograafiliselt lähedal, majanduslikult arusaadav ja kultuuriliselt tuttav. Kuid see ei tähenda, et Soomes äritegevus oleks lihtne või kiiresti tasuv. Saates „Finantsuudised fookuses“ arutasid Soome turu plusse ja miinuseid kaks kogenud praktikut: Soome-Eesti Kaubanduskoja ja Finesta Balticu juhatuse liige Heikki Mäki ning Soomes tegutseva raamatupidamis- ja maksunõustamisettevõtte CH Konsultatsioonid juht Christer Haimi. Kahe peale kokku ulatuvad nende kogemused Eesti ja Soome vahel äri ajades pea neljakümne aastani.