Märtsis langesid hinnad kuuga 0,3 protsendi võrra kui võtta välja aastasisesed kõikumised mis alati toimumas ning 0,5 protsenti kui neid mitte arvestada. Tegemist on korrektsiooniga veebruaris toimunud ühekordsele hinnahüppele.

- Luminori peaökonomist Lenno Uusküla
- Foto: Raul Mee
Märtsis odavnes elekter 14,3 protsenti, mis koos vedelkütuste odavnemisega tõi kogu kodus kasutatava energia hinna alla 7,1 protsenti hoolimata gaasi 8,1 protsendi suurusest hinnakasvust. Nii nagu veebruaris tõusid koduga seotud kulud 4,7 protsenti, tulid nad 4,3 protsenti taaskord alla praktiliselt jaanuarikuisele tasemele.
Samuti normaliseerusid veidi mitmesuguste kaupade ja teenuste hinnad, mis olid tõusnud kuu varem 1,3 protsenti, nüüd langesid nad taas 0,5 protsendi võrra. Odavnesid eluliste kaupade kategoorias hooldusvahendid, aga ka näiteks juveelitooted.
Energia odavnemine jõudis välja ka transpordi odavnemisse, kus hinnad langesid kuuga 0,5 protsenti tänu mootorikütuste 4,1 protsendi suuruse hinnalangusele ning hoolimata tavapäraselt hüpliku õhutranspordi hinna 9,4 protsendi suurusele hüppele üles.
Meelehärmi teevad toidukaupade hinnad
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Statistikaameti andmetel langesid hinnad märtsis eelmise kuuga 0,5 protsenti ja aasta varasemaga võrreldes aeglustus hinnakasv 4,4 protsendini. Euroalal aeglustus hindade tõus esialgsel hinnangul 2,2 protsendini.
Praegusaegse ja edumeelse ettevõtte jaoks on põhipanga vahetamine hästi läbimõeldud ja strateegiline samm, mis võib tuua märgatavat kasu. Coop Panga ärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas lükkab ümber müüdi, et pangavahetus on ettevõttele keeruline, ajamahukas ja riskantne: „Tänapäeval pole küsimus enam selles, kuidas panka vahetada, vaid miks. Võit seisneb kulude kokkuhoius ja paremas teeninduses.“